Hakkımda

29 Eylül 1996 tarihinde İstanbul’da başlıyor hikayem. Fatih’te gözlerimi açıp Esenler’de büyüyor ve hala ikamet ettiğim yer olan bu semtte ilkokula başlıyorum. Farklı mahallelerde 3 farklı okul değiştiriyor ve liseye Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde başlıyorum. 4 senelik yurt hayatı derken sınav derken üniversite derken İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü burslu kazanıp kaydımı yaptırıyor ve irregular bir şekilde ikinci yılımı bitirmiş bulunuyorum.  ve şöyle bi baktığımda vay be anca anca 4 cümlede bitecek bir hikayem varmış diyorum şimdi  🙂  biraz derinleştirecek olursak, aslında tembel bir adamım not almaya çok üşeniyor bazen okuduğum kitapların altını çizmeye bile eriniyorum. Ancak yaşadığım tecrübeleri okumalardan elde ettiğim anekdotları bir şekilde karalayıp yazıp çizip aktarma bir şekilde paylaşma ihtiyacı hissi bu blogu açmama sebep oldu. Daha önce talihsiz denemelerim olmuştu tabi ki üç beş cümle karalayıp internetin ıssızlığına terk etmiştim garipleri, bu sefer öyle olmayacak düzenli olmasa da kafama estikçe bir şeyler paylaşmayı planlıyorum. Sen kimsin de ne paylaşacaksın ulan! diye soracak olursanız kendi çapımda yaptığım birtakım seyahatler başta olmak üzere; kitaplardan alıntılar, kafama takılan problemler üzerine tartışmalar, belki politik incelemeler, güncel olaylar, bilmiyorum, ortaya karışık bir şeyler atarız işte. Gürcistan’ın kuzeyinde Kazbek şehrinde 6 gün nasıl mahsur kaldığımızı yazarım, komikli eğlenceli otostop maceralarımı, tanıştığım binbir çeşit insanla olan muhabbetlerimi, yaşadığım talihsizlikleri; gözüme takılan bir gazete başlığını, derste gördüklerimi, okuduklarımı, inandıklarımı ya da inanmadıklarımı falan yazarım işte, yetmez mi? Kimsin sen sorusuna vereceğim cevap, insanına yabancı olmayan bu memleketin çocuğu olacaktır.

Kullanacak olduğum fotoğrafların büyük bir kısmı kendi çektiklerim olacaktır telif hakkı vs. hiçbir hakkım saklı değildir tepe tepe kullanabilirsiniz.

IMG_6455.JPG
27.05.2016 Tebriz-Tahran treni, birkaç saat süre ile tek başıma yolculuk yapacağım ve tepe tepe kullandığım konforlu sayılabilecek kuşette iken

 

Reklamlar